Varžybos Naisiuose programa


Žemaitukai – viena seniausių arklių veislių Europoje. Žemaitukuose slypi žirgo – kovotojo prigimtis, orumas, didžiulė energija, gyvas temperamentas, įžvalgumas. Bendravimas su šiais žirgeliais verčia mus mąstyti ir atveria galimybes geriau pažinti ir atskleisti save. Jie puikiai išmoko pagarbos, disciplinos, kantrybės, ištvermės, gerumo, pasitikėjimo ir drąsos, nes jų temperamentas neleidžia su jais elgtis nepagarbiai.
Vaikai, paaugliai ir suaugusieji su šiais gražuoliais žirgeliais treniruojasi ir dalyvauja įvairiuose konkūruose, lenktynėse, žygių maratonuose bei kituose žirginio sporto varžybose.
Linkime smagiai  praleisti laiką stebint ir dalyvaujant žemaitukų žirgų nacionalinėse taurės varžybose, kad gryže namo dar ilgai dalintumėtės įspūdžiais ir teigiamomis emocijomis.

PROGRAMA atsisiųsti

Varžybų pradžia 13:00 val.

Dalyviai registruojasi prieš varžybas teisėjų palapinėje nuo 11 val.  Pateikti raitelio asmens dokumentą, tėvų sutikimą jei neturi 18 m., žirgo pasą, atitinkantį veterinarinius reikalavimus varžyboms.

Konkūras Nr. 1.
15:00 –Debiutantų konkuras su persirungimu (debiutantas raitelis arba žirgas iki 1 metų). Kliūčių aukštis iki 70 cm.
Prizinis fondas 430 Lt (I vnt. – 200 Lt; II vnt. – 150 Lt; III vnt. – 80 Lt).
Pertrauka 20 min.

Konkūras Nr. 2.
Nacionalinės žemaitukų taurės konkuras, žemaitukų veislės žirgais. Kliūčių aukštis iki 100 cm su persirungimu fiksuojant laiką.
Prizinis fondas 600 Lt (I vnt. – 300 LT; II vnt. – 200 Lt; III vnt – 100 Lt).

Konkūras Nr. 3.
,,Šuolio galingumo“ konkūras žemaitukų veislės žirgams. Pradinis kliūties aukštis 100 cm. Kiekvienas dalyvis turi teisę bandyti 3 kartus. Kliūtis aukštinama kas 10 cm. Nuo 120 cm kas 5 cm. Nugali didžiausią aukštį įveikęs duetas. Prizinis fondas 300 Lt (I vnt. – 150 Lt; II vnt. – 90 Lt; III vnt. – 60 LT).

Nacionalinė taurė bus įteikiama augintojams geriausiai pasirodžiusiems visose trijose konkūruose.
Prizinis fondas 900 Lt (I vnt. – 400 Lt; II vnt. – 300 Lt; III vnt – 200 Lt).

Varžybų prizinis fondas 2230 Lt

VARŽYBŲ SĄLYGOS:

1. Veterinariniai nurodymai
1.1. Visi varžybų dalyviai privalo turėti galiojantį žirgo pasą.
1.2. Vakcinacijos turi būti atliktos ir surašytos į galiojantį pasą.

2. Atsakomybė prieš varžybų dalyvius, žirgus ir arklininkus
Konkūro rengėjai neprisiima jokios atsakomybės dėl materialinės ar fizinės žalos, nelaimingų atsitikimų ar ligos, su kuria susidūrė varžybų dalyviai ar arklininkai, nepriklausomai nuo to ar tai atsitiko varžybų aikštelėje ar už jos ribų, prieš, per varžybas, ar po jų. Už žalą žirgams, treneriams, pakinktams ir kitam turtui (įskaitant vagystes ar nuostolius) konkūro rengėjai taip pat nėra atsakingi. Varžybų dalyviams rekomenduojama būti apsidraudus individualiai.

3. Atsakomybė prieš trečiuosius asmenis

Kiekvienas varžybų dalyvis ar arklininkas bus visiškai atsakingas už bet kokią žalą, kurią jis, jo žirgas ar kita nuosavybė gali sukelti tretiems asmenims prieš varžybas ar po jų, taip pat varžybų metu, varžybų zonoje ar už jos ribų.

4.  Kita
4.1. Varžybų dalyvių registravimasis reiškia jų sutikimą su varžybų nuostatų ir kiekvienos jų dalių sąlygomis.
4.2. Visi dalyviai iki 16 m. privalo dėvėti apsaugines liemenes.
4.3. Visi žirgai iškraunami ir balnojami Naisių žirgyno teritorijoje už arklidžių.
4.4. Varžybos vyks Naisių kaime, Šiaulių rajone, Vaikų gatveje (netoli dažasvydžio centro).

Rėmėjas:
Ūkininkas Ramūnas Karbauskis
Varžybų organizatoriai :Žemaitukų arklių augintojų asociacija